Historie

Sdružení na podporu rozvoje výuky ecodrivingu v ČR, o.s (zkráceně „ECOWILL.CZ“) je organizací vzniknuvší s posláním pokračovat v České republice v aktivitách započatých mezinárodním projektem ECOWILL (zkratka anglického výrazu „ECOdriving – Widespread Implementation for Learner Drivers and Licensed Drivers“).

Projekt ECOWILL* probíhal v období 5/2010 až 4/2013 a položil základy pro harmonizovanou výuku pravidel hospodárné a bezpečné jízdy při řízení osobních motorových vozidel autoškolami v celé EU, kterou evropská legislativa vyžaduje v každé členské zemi zavést od roku 2014.

Z iniciativy podporovatelů myšlenky z řad instruktorů autoškol a dalších fyzických a právnických osob, které do implementace uvedeného projektu byly v tuzemsku zapojeny (viz členové sdružení), bylo proto rozhodnuto o založení zastřešující organizace, v rámci níž by tento proces byl aktivně koordinován a ověřován, že se děje v souladu s doporučenými metodikami.

Sdružení ECOWILL.CZ bylo založeno v červenci 2013 a svou plnou činnost zahájí do konce tohoto roku.

*) Další informace o projektu ECOWILL je možné nalézt na stránkách www.ecodrive.org příp. národní doméně projektu www.uspornajizda.cz.