Sdružení ECOWILL.CZ zahajuje oficiálně svou činnost

30. 9. 2013

Dnešním dnem zahájilo oficiální činnost „Sdružení na podporu rozvoje výuk ecodrivingu v ČR, o.s.“. Posláním sdružení je pokračovat v České republice v aktivitách započatých mezinárodním projektem ECOWILL (z anglického „ECOdriving – Widespread Implementation for Learner Drivers and Licensed Drivers“) a naplnit jeho cíl plně zavést do autoškol v celé EU vč. ČR harmonizovanou výuku hospodárného a bezpečného řízení v rámci primárního i sekundárního výcviku řidičů dle předepsaných výukových metodik vytvořených v rámci zmíněného projektu.

Prostřednictvím této oficiální internetové domény – která odpovídá zkrácenému názvu sdružení – se odborná i široká veřejnost bude moci nyní informovat o všech aktivitách této nově založené organizace a její členské základny. Sdružení ECOWILL.CZ bude od této chvíle u nás systematicky podporovat vzdělávání řidičů všech skupin na techniku hospodárného řízení motorových vozidel.

Prvním konkrétním krokem je vydání níže uvedené informační brožury, která shrnuje dosavadní výsledky z organizace prvních 500 krátkodobých kurzů hospodárné jízdy u nás za podpory výše uvedeného projektu ECOWILL. Jak z ní vyplývá, vyplatí se o kurz zajímat respektive – absolvovat. Nevěříte? Vyzkoušejte si jej!